prosperita-sklep

ZAWIADOMIENIE O ZAMKNIĘCIU POSTĘPOWANIA W TRYBIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie zapytania ofertowego na wykonanie usługi przeprowadzenia zewnętrznego audytu działalności PROSPERITA sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Piknik Jagnięcy pt. :„Jagnięcina podlaska – walory smakowe i zdrowotne”

W niedzielę 24 lipca 2016 r. podczas IV Festiwalu Kultury Tatarskiej i Zawodów Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, w Białostockim Muzeum Wsi odbył się Piknik Jagnięcy pt. :„Jagnięcina podlaska – walory smakowe i zdrowotne".

Czytaj więcej...

Program odbudowy i zrównoważonego rozwoju owczarstwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przygotowaniu „Programu odbudowy i zrównoważonego rozwoju owczarstwa".

Czytaj więcej...

Ministerstwo Rolnictwa przygotowało projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

Celem jest utworzenie nowego, zintegrowanego systemu kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności na wszystkich etapach produkcji

Czytaj więcej...

List Prezesa KRUS, Jacka Dubińskiego, do rolników

W związku z sezonowym nasileniem uciążliwych prac w rolnictwie, Prezes Kasy w otwartym liście do rolników przypomina o podstawowych zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, apelując o ich stosowanie.

Czytaj więcej...

Pomoc de mnimis bez zmiany przepisów

W odpowiedzi na wystąpienie Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 8 czerwca 2016 r., znak KRIR/KK/783/16 w sprawie podjęcia zmian przepisów rozporządzenia Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r.

Czytaj więcej...

Konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne” - 2016

Jak każdego roku pod koniec lipca przychodzi czas na zebranie plonów całorocznej pracy rolników. Szczególnie ważny jest dla wszystkich obsługujących kombajny,

Czytaj więcej...

Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonało aktualizacji harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020. W załączeniu znajduje się zatwierdzony przez Pana Ryszarda Zarudzkiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020 do 30.06.2017 r.

Czytaj więcej...

Spotkania polowe. Ostania szansa na weryfikację odmian

Tradycyjnie już, czerwiec to okres spotkań polowych. Dni pola to wprowadzenie w nowy sezon zasiewów, możliwość zapoznania się z ofertą firm przygotowaną dla swoich klientów.

Czytaj więcej...

Zmiana terminu kontroli dywersyfikacji upraw

Termin kontroli dywersyfikacji upraw w ramach zazielenienia w kampanii 2016 r. został przesunięty na okres od 1 czerwca do 31 lipca br.

Czytaj więcej...