prosperita-sklep

Już wkrótce ARiMR rozwiąże worek z unijnymi dotacjami z nowego PROW. Aby jak najwięcej 
z tego programu skorzystać, trzeba przyjąć odpowiednią strategię inwestowania.

Kto myśli o rozwoju gospodarstwa ze wsparciem unijnych funduszy, nie powinien zwlekać. PROW 2014–2020, który właśnie rusza może być już – niestety – ostatnim tak dużym programem oferującym wsparcie inwestycyjne dla rolników.

Czytaj więcej...

Dzień Jedności Rolniczej

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w ostatnią niedzielę września gościło rolników na obchodach Dni Jedności Rolniczej.

Czytaj więcej...

Rekordziści. Rekomendowane odmiany rzepaku ozimego

Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych opublikował wstępne wyniki badań i doświadczeń prowadzonych w ramach systemu PDO (Porejestrowe Doświadczalnictwo Odmianowe).

Czytaj więcej...

NIK o gospodarce łowieckiej

Wprowadzony wiele lat temu model gospodarki łowieckiej jest przestarzały: nie uwzględnia obecnych relacji na linii myśliwi – państwo – właściciele nieruchomości, ani współczesnej świadomości przyrodniczo-ekologicznej. Minister Środowiska nie ma żadnych narzędzi do nadzorowania gospodarki łowieckiej ani Polskiego Związku Łowieckiego, a procedowana właśnie nowelizacja prawa zmierza w kierunku utrwalania starego porządku.

 

Czytaj więcej...

Znamy termin naboru wniosków na modernizację gospodarstw rolnych z PROW 2014 - 2020

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosił termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy oraz zasady udzielania wsparcia na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Czytaj więcej...

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w IV kwartale 2015 r.

Uchwałą nr 10 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 29 lipca 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w IV kwartale 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu.

Czytaj więcej...