prosperita-sklep

Dopłaty do materiału siewnego

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że w okresie od 15 stycznia do 25 czerwca 2015 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Czytaj więcej...

Skup mleka w Polsce w okresie IV - XII 2014

W miesiącach kwiecień – grudzień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 7,99 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.01.2015 r.).

Czytaj więcej...

Stanowisko producentów trzody chlewnej skierowane do MRiRW

W dniu 23 stycznia 2015 r. w siedzibie Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się spotkanie przedstawicieli producentów trzody chlewnej i samorządu rolniczego w celu wypracowania stanowiska na późniejsze spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące omówienia aktualnej sytuacji na rynku trzody chlewnej.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie w dniu 20.01.2015r.

20 stycznia 2015r. w siedzibie Podlaskiej Izby Rolniczej odbyło się spotkanie z przedstawicielami związków branżowych i zawodowych oraz z przewodniczącymi Rad Powiatowych Izby.

Czytaj więcej...

Ważne dla osób wykonujących umowy agencyjne, umowy zlecenia lub inne umowy o świadczenie usług, do których stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osób powołanych do składu rad nadzorczych

Obowiązujące od 1 stycznia 2015 r. znowelizowane przepisy w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników przewidują dla rolników i domowników możliwość:

Czytaj więcej...

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaprasza na zimowisko w Tleniu z wycieczką do źródeł termalnych oraz jazdą na nartach

TLEŃ - to malownicze miejsce w Borach Tucholskich, 80 km od Bydgoszczy.

1 dzień – wyjazd, przyjazd do Tlenia, zakwaterowanie, ciepła kolacja
2 dzień – 10 dzień – pobyt w Tleniu – realizacja programu
10 dzień – powrót do domu

Czytaj więcej...

ARiMR opublikowała ogólnopolską listę przysługiwania pomocy wnioskodawcom, którzy ubiegali się w latach 2011 - 2013 o wsparcie z działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013

Kolejność przysługiwania pomocy dla wnioskodawców, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 121 "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013

Czytaj więcej...