prosperita-sklep

Kolejne spotkanie w sprawie budowy linii 2x400kV na terenie powiatu suwalskiego

Z inicjatywy Podlaskiej Izby Rolniczej w dniu 8 maja 2014 r. w Suwałkach odbyło się spotkanie mające na celu wyjaśnienie wyboru przebiegu trasy linii 2 x 400 kV Ełk-granica RP na terenie powiatu suwalskiego, jak również kwestii wykupu i wyceny nieruchomości pod inwestycję.

Czytaj więcej...

Nowy PROW 2014 - 2020 szansą na rozwój polskiej wsi

25 kwietnia 2014 w Hotelu Dworek Czarneckiego k/Białegostoku Podlaska Izba Rolnicza wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zorganizowała konferencję pt. „Nowy PROW 2014 - 2020 szansą na rozwój polskiej wsi". Spotkanie otworzył Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej - Grzegorz Leszczyński oraz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Mieczysław Baszko. Honorowym gościem był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, który przedstawił obecną sytuację

Czytaj więcej...

Pokaz pracy ciągników i maszyn rolniczych w ramach ogólnopolskiej trasy Steyr CVT Demo Tour 2014

22 kwietnia do gospodarstwa Państwa Stypułkowskich we wsi Kapice Lipniki, w gminie Tykocin odbył się pokaz pracy ciągników i maszyn rolniczych w ramach ogólnopolskiej trasy Steyr CVT Demo Tour 2014. Pokaz zgromadził rzeszę rolników zainteresowanych nowościami dostępnymi w firmie Moto Agro dealera Steyr w województwie podlaskim. Licznie zebrali się okoliczni rolnicy ale nie zabrakło widzów z dalszych stron naszego województwa i sąsiednich województw.

Czytaj więcej...

Wsparcie dla młodych rolników - nabór w maju

Jeszcze w tym roku około 7 800 młodych rolników z całego kraju będzie mogło uzyskać premie.

Czytaj więcej...

8 kwietnia 2014 r. – Dzień z Podlaską Izbą Rolniczą

Podlaska Izba Rolnicza wychodząc naprzeciw młodemu pokoleniu przyszłych rolników postanowiła zorganizować cykl spotkań w szkołach rolniczych pt. „Dzień z Podlaską Izbą Rolniczą".

Czytaj więcej...

Co zrobić z dzikami w Podlaskiem

Dzisiaj (w piątek 11 kwietnia) o godz. 11:00 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku „SPODKI" przy ul. Św. Rocha 14 rozpoczęła się dyskusja dotycząca tematyki związanej z wystąpieniem na terytorium Polski ASF u dwóch dzików znalezionych w pobliżu granicy z Białorusią.

Czytaj więcej...

Startowe nawożenie kukurydzy

Uprawa kukurydzy staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Ogólny areał jej uprawy w 2013 roku, drugi raz z rzędu przekroczył milion hektarów, z czego około połowa jest uprawiana na ziarno. Stała się więc ona najdynamiczniej rozwijającą się uprawą w naszym kraju w ostatnich latach.

Czytaj więcej...

Spotkanie ws ASF z Głównym Lekarzem Weterynarii

8 kwietnia 2014 r. w Biurze Podlaskiej Izby Rolniczej odbyło się w spotkanie na temat afrykańskiego pomoru świń u dzików ASF.

Czytaj więcej...