prosperita-sklep

PIKNIK WIEPRZOWY Szepietowo 28 czerwiec 2015r.

W niedzielę 28 czerwca 2015r. podczas XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie Podlaska Izba Rolnicza zorganizowała PIKNIK WIEPRZOWY (w ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego).

Czytaj więcej...

XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

Jak co roku, ostatni Tydzień czerwca przyciągnął do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie kilkadziesiąt tysięcy rolników z całej Polski.

Czytaj więcej...

Spotkanie z rolnikami w Dębnie

25 czerwca odbyło się ostatnie z serii tegorocznych warsztatów polowych poświęconych technologiom odżywiania roślin i gleby preparatami o działaniu biostymulującym. Spotkanie odbyło się w miejscowości Dębno w Rolniczo-Wytwórczym Kombinacie Spółdzielczym.

Czytaj więcej...

„Zastępstwo w Rolnictwie – Wyjazd studyjny do Finlandii”

Rolnictwo na terenie Finlandii nie zajmuje dużego obszaru na terenie kraju jednak może poszczycić się wysokim stopniem mechanizacji, co bardzo ułatwia pracę rolnika.

Czytaj więcej...

I posiedzenie Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Wysokiem Mazowieckiem V kadencji

Dnia 16 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, odbyło się I posiedzenie Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Wysokiem Mazowieckiem. Na posiedzenie przybyli Delegaci oraz Prezes Zarządu PIR Grzegorz Leszczyński.

Czytaj więcej...

Ubieganie się o rekompensatę za nieprzerwane nieutrzymywanie świń w kontekście zobowiązań wynikających z korzystania ze wsparcia w ramach działania 121 PROW 2007-2013

Poniżej przedstawiamy stanowisko ARiMR, dotyczące beneficjentów działania 121 PROW 2007-2013, prowadzących produkcję trzody chlewnej w obrębie powiatów i gmin, wymienionych w §1 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3.04.2015 r.

Czytaj więcej...

Porozumienie w sprawie rolnictwa ekologicznego

16 czerwca 2015 r. w Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, którego jednym z głównych tematów była sprawa rolnictwa ekologicznego. Projekt zmian w tym zakresie Komisja Europejska przedstawiła już w marcu 2014 r. Od tego czasu podlegał on intensywnym pracom. Unijnym ministrom rolnictwa udało się osiągnąć kompromis w najważniejszych kwestiach.

Czytaj więcej...