prosperita-sklep

„Bezpieczniej na wsi”

Każdego roku dochodzi do tysięcy wypadków z udziałem rolników i członków ich rodzin, codziennie na polskich drogach ginie 15 osób , to tak jakby co drugi dzień ginęła jedna klasa szkolna - tak zaczęło się spotkanie 30 stycznia br. z udziałem mieszkańców wsi Mątwica pow. łomżyński.

Czytaj więcej...

REKORDOWY SKUP - MOŻLIWE PRZEKROCZENIE KWOTY MLECZNEJ

Dane przekazywane systematycznie przez podmioty skupujące do Dyrektorów Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego, dotyczące ilości mleka dostarczonego przez dostawców w okresie kwiecień-grudzień 2013, wskazują na rekordowo wysoki skup mleka, a co za tym idzie, znaczące ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw o ok. 2%.

Czytaj więcej...

Wybór odmiany i technologii odchwaszczania warunkiem powodzenia w uprawie kukurydzy

W Polsce z roku na rok wzrasta powierzchnia uprawy kukurydzy, a jej rynek jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku rolniczego. Wynika to z wszechstronności zastosowania tej rośliny, zarówno jako paszy dla zwierząt /kiszonka i ziarno/, jak i dla celów spożywczych.

Czytaj więcej...

Rada Powiatowa Podlaskiej Izby Rolniczej w powiecie suwalskim w dniu 29.01.2014r

W dniu 29.01.2014r o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach odbędzie się posiedzenie Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w powiecie suwalskim.

Czytaj więcej...

Tylko sprawdzone rozwiązania zapewniają sukces w uprawie

Uprawa roślin to bardzo często loteria. Głównym czynnikiem, który dyktuje warunki wegetacji to pogada. Niestety w przypadku upraw polowych nie mamy na nią wpływu, ona decyduje o powodzeniu podjętych działań. W minionym roku niestety warunki pogodowe nas nie rozpieszczały. Miało to odzwierciedlenie w plonach.

Czytaj więcej...

II szkolenie z „Pielęgnacji i ochrony upraw leśnych”

W związku z dużym zainteresowaniem rolników z powiatu bielskiego w dniach 17 – 18 stycznia 2014r r. w Dworku Cztery Pory Roku w Pilikach koło Bielsk Podlaskiego, po raz drugi odbyło się szkolenie dotyczące „Pielęgnacji i ochrony upraw leśnych".

Czytaj więcej...

Wapń, ważny nie tylko dla gleby, ale przede wszystkim dla roślin

Wapń pełni szereg bardzo istotnych funkcji w roślinie. Wchodzi m.in. w skład ścian komórkowych i decyduje o ich przepuszczalności, aktywuje enzymy, neutralizuje kwasy organiczne, wpływa na rozwój i wzrost korzeni. Odgrywa podstawową rolę w stabilizowaniu pektyn tworzących blaszkę środkową ściany komórkowej.

Czytaj więcej...