prosperita-sklep

Nowy nabór wniosków o przyznanie pomocy rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w 2013 lub 2014 r. w wyniku klęsk żywiołowych

Od 14 listopada do 19 grudnia 2014 r. można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy z działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj więcej...

Coraz więcej szkód przez dziki. Resort środowiska chce zezwolić na większy odstrzał

Ministerstwo Środowiska pracuje nad nowelizacją przepisów, która znacząco poluzuje rygor polowań na dziki w następnym sezonie łowieckim - poinformował wiceminister środowiska Piotr Otawski. Nowe przepisy znosiłyby większość ograniczeń w polowaniach na dziki, wiosną i wczesnym latem, dotyczących ciężarnych loch i młodych sztuk.

Czytaj więcej...

VIII Wojewódzka Konferencja Agro-Podlasie w Niećkowie

Z udziałem m.in. Jarosława Kalinowskiego - posła do Parlamentu Europejskiego oraz Prezesa ARiMR - Andrzeja Grossa 4 października 2013 r. w Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie (gmina Szczuczyn, powiat Grajewski) odbyła się VIII już Konferencja Agro- Podlasie.

Czytaj więcej...

Polska żywność zakładnikiem politycznych gier

W dniu 28 października 2014 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się III konferencja samorządu rolniczego „Polska żywność zakładnikiem politycznych gier", w której udział wzięło ok. 300 rolników z całej Polski.

Czytaj więcej...

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od dziś, tj. od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

Czytaj więcej...

Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej.."

W najbliższych dniach ukaże się ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 126 "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" PROW 2007-2013 w ramach kolejnego, już siódmego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach tego działania.

Czytaj więcej...

Polski Kongres Rolnictwa 2014

W dniu 22 października w Sali Konferencyjnej Hotelu Trio w Białymstoku Odbył się Polski Kongres Rolnictwa 2014.
Podlaską Izbę Rolniczą na Kongresie reprezentował Wiceprezes PIR Ryszard Łapiński.

Czytaj więcej...

Nowy wymiar fosforu

Nowy wymiar fosforu – pod tym tytułem 16 października br. w miejscowości Ossa odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z możliwościami przeciwdziałania uwsteczniania się fosforu w glebie.

Czytaj więcej...