prosperita-sklep

VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego w Szepietowie

W dniach 28-29 czerwca odbyła się VIII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego w Szepietowie, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni z Doradztwem Rolniczym oraz II Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych.

Czytaj więcej...

„PIKNIK WIEPRZOWY” Podlaskiej Izby Rolniczej i Krajowej Rady Izb Rolniczych w Szepietowie.

W niedzielę 29 czerwca 2014r. podczas XXI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w Szepietowie Podlaska Izba Rolnicza wraz z Krajową Radą Izb Rolniczych zorganizowała PIKNIK WIEPRZOWY (w ramach projektu realizowanego ze środków finansowych Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego).

Czytaj więcej...

Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach NATURA 2000

W dniach 25-26.06.2014 roku w Hotelu Białowieskim w Białowieży odbyło się seminarium poświęcone ochronie orlika krzykliwego na wybranych obszarach NATURA 2000. Zostało ono zorganizowane przez FPP Consulting w ramach projektu LIFEQUILA (LIFE08NAT/PL/000510).

Czytaj więcej...

O nowym systemie płatności bezpośrednich

Ponad 60 przedstawicieli samorządu rolniczego z całej Polski wzięło udział w spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 25 czerwca 2014 r. w sprawie nowego systemu płatności bezpośrednich. Najistotniejsze w przygotowanym systemie jest przesunięcie, 15 % czyli ok. 507 mln euro środków na dopłaty produkcyjne. Resort rolnictwa chce wspierać szczególnie zagrożone kierunki produkcji w rolnictwie, te, które muszą utrzymać swoją konkurencyjność na rynkach europejskich i światowych.

Czytaj więcej...

Młodzi rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie im premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania do 23 czerwca 2014 r.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych mieszkańców wsi ciszy się, prowadzony w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" finansowany z PROW 2007 - 2013.

Czytaj więcej...

Dzień Konia na Podlasiu/Majątek Howieny w Pomigaczach

15 czerwca w Majątku Howieny w Pomigaczach odbyła się XI edycja Dnia Konia na Podlasiu. Podczas imprezy można było obejrzeć m.in. banderię i popisy Podlaskiej Chorągwi Husarskiej i obejrzeć konie czystej krwi arabskiej. Dodatkowym akcentem tegorocznego wydarzenia były pokazy Freestyle Motoccross.
Choć pogoda w niedzielę nie dopisała, Dzień Konia na Podlasiu cieszył się sporym zainteresowaniem. Impreza ta wyrobiła już sobie markę. Teraz ma rangę wojewódzką i bardzo szybko się rozwija. Nie brakuje chętnych, którzy chcą prezentować swoje konie.

Czytaj więcej...

Konferencja w Łomży z okazji 10 lat Wspólnej Polityki Rolnej

Kilkuset osób zgromadziła konferencja "10 lat Wspólnej Polityki Rolnej oraz 20 - lecia powstania ARiMR" - zorganizowana 11 czerwca 2014 r. w Łomży przez Podlaski Oddział Regionalny ARiMR i Wyższą Szkołę Agrobiznesu. Konferencja rozpoczęła się od występu artystycznego uczniów ze Szkoły Rolniczej w Niećkowie.

Czytaj więcej...