prosperita-sklep

23 października 2013 Forum "Edukacja - Promocja - Przedsiębiorczość"

23 października 2013 w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się Forum „Edukacja – Promocja - Przedsiębiorczość" zorganizowane przez Instytut Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP oraz Podlaską Izbę Rolnicza wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej...

Uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca Powstańców Styczniowych

W sobotę 26 października br. mieszkańcy Choroszczy i okolic upamiętnili 150. rocznicę tragedii, jaką było stracenie powstańców styczniowych. Tego dnia uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć w pełnej krasie odrestaurowane Miejsce Pamięci Narodowej z 1863 r. na wzgórzu Szubienica przy ul. Kruszewskiej. Na której nie zabrakło Podlaskiej Izby Rolniczej w składzie Wiesław Wołoszczyk oraz Iwony Denisiuk.

Czytaj więcej...

Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią

Ubój z konieczności zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią dotyczy sytuacji, gdy zdrowe zwierzę, np. świnia, owca, koza, krowa, czy koń, ulegnie wypadkowi, np. złamie kończynę, kręgosłup, lub też ulegnie innemu urazowi, który uniemożliwia mu naturalne poruszanie się i tym samym transport do rzeźni. W takiej sytuacji istnieje możliwość uratowania wartości rzeźnej zwierzęcia.

Czytaj więcej...

Rada Ministrów w sprawie składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników na lata 2012 i 2013

22 października br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników na lata 2012 i 2013, przedłożony przez ministra zdrowia.

Czytaj więcej...

Prezes GUS ogłasza podstawę do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2014

18 października br. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969, z późn. zm.) ogłosił, że średnia cena skupu żyta za okres 11 kwartałów poprzedzających kwartał poprzedzający rok podatkowy 2014 wynosi 69,28 zł za 1 dt.

Czytaj więcej...

Wszyscy dbajmy o pszczoły!

O tym, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w produkcji żywności wiedzą już chyba wszyscy polscy rolnicy i ogrodnicy. Jest to niewątpliwie sukces prowadzonej od wielu lat kampanii edukacyjnej „Budujemy populację owadów zapylających".

Czytaj więcej...