prosperita-sklep

Zmiany w rejestracji produktu Topsin M 500 SC w zakresie zwalczania chorób grzybowych zbóż i rzepaku

W połowie ubiegłego roku rejestracja produktu Topsin M 500 SC została rozszerzona o kolejne gatunki zbóż. W rezultacie obejmuję ona wszystkie zboża jare oraz ozime. Topsin M może być z powodzeniem wykorzystywany do zabiegów interwencyjnych oraz zapobiegawczych w zbożach we wszystkich fazach rozwojowych (T1, T2, T3 ) do zwalczania większości patogenów grzybowych.

Czytaj więcej...

III degustacja promująca portal internetowy www.wieprzopedia.pl

W dniu 16 marca 2013r. w sklepie Netter w Grajewie przy ulicy Mickiewicza 6a odbyła się degustacja promująca portal internetowy www.wieprzopedia.pl stworzony w ramach projektu „Smaki polskie – wieprzowina – polska tradycja” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Klienci, którzy tego dnia odwiedzali ww. sklep mieli okazję zapoznać się z projektem promującym stronę internetową www.wieprzopedia.pl, poszerzyć swoją wiedzę nt. wieprzowiny w codziennej diecie, jak również spróbować wędlin z dobrej jakości mięsa wieprzowego.

Czytaj więcej...

Stanowisko Podlaskiej Izby Rolniczej w sprawie perspektywy finansowej WPR 2014-2020 oraz sytuacji gospodarczej i społecznej w rolnictwie

STANOWISKO PODLASKIEJ IZBY ROLNICZEJ

w sprawie perspektywy finansowej WPR 2014-2020 oraz sytuacji gospodarczej i społecznej w rolnictwie z dnia 26 marca 2013 roku

Podlaska Izba Rolnicza wyraża niepokój i niezadowolenie z propozycji podziału i wykorzystania środków perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Wynegocjowane w Brukseli 28,6 mld euro na rolnictwo to niewystarczające środki aby polscy rolnicy mogli sprostać konkurencji na rynku europejskim. Nadal utrzymuje się różnica w płatnościach obszarowych oraz w zagospodarowaniu i rozwoju obszarów wiejskich. Już teraz bez wsparcia rolnictwa z budżetu krajowego wiele polskich rolników i ich rodzin na wsi może znaleźć się w trudnej sytuacji. Stąd żądamy, aby deklaracje Pana Premiera odnośnie przeniesienia 25% środków z II filara do I filara WPR oraz środków z Funduszu Spójności na Rozwój Obszarów Wiejskich były zawarte w oficjalnych dokumentach rządowych.

Czytaj więcej...